Prireditve v letu 2016

Doživite kulturo in naturo hkrati. Številna slovenska mesta so mesta presenetljive sodobne kulture. V njih se svetovljanski festivali in predstave družijo s tradicionalnimi prireditvami. Obiščite katero izmed njih tudi vi!

Idrija

Festival idrijske čipke
17. - 19. junij 2016
Praznik idrijskih žlikrofov
27. avgust 2016
Kontakt:
Sanja Marija Pellis
Center za idrijsko dediščino
T: + 386 5 373 40 88
G: + 386 41 426 022
E: sanja-marija.pellis@visit-idrija.si

Kostanjevica na Krki

44. Teden cvička
27. do 29. maj 2016
Kontakt:
Marjana Krhin
Občina Kostanjevica na Krki
T: +386 7 49 87 275
G: +386 41 929 619
E: marjana.krhin@kostanjevica.si

Ptuj

Grajske igre
Junij 2016
Rimske igre
18. do 21. avgust 2016
Kontakt:
Klavdija Petek
Mestna občin Ptuj
T: +386 51 311 260
E: klavdija.petek@ptuj.si

Škofja Loka

Historial - festival zgodovine
18. junij 2016
Kontakt:
Andreja Križnar
Turizem Škofja Loka
T: +386 41 424 776
E: andreja.kriznar@skofja-loka.com


Kranj

Kranfest
29. in 30. julij 2016
Prešernov semenj
8. februar 2016
Kontakt:
Ernesta Koprivc
Zavod za turizem Kranj
T: +386 4 238 04 54
G: +386 40 740 882
E: ernesta.koprivc@tourism-kranj.si

Novo mesto

Noč na Krki
27. avgust 2016
Skoki v Krko
2. - 4. september 2016
Kontakt:
Sandra Boršič
Mestna občina Novo mesto
G: +386 31 345 701
E: sandra.borsic@novomesto.si

Radovljica

Festival keramike
28. maj 2016
Srednjeveški dan s srednjeveško tržnico
31. julij 2016
Kontakt:
Kaja Beton
Turizem Radovljica
T: +386 8 205 13 89
G: +386 40 460 676
E: kaja.beton@radolca.si

Tržič

Tržni dan
14. maj 2016
49. Šuštarska nedelja
4. september 2016
Kontakt:
Petra Hladnik
Občina Tržič
T: +386 41 660 776
E: petra.hladnik@trzic.si


Koper

Sladka Istra
September 2016
Istrski karneval- pustna povorka
Pustna sobota
Kontakt:
Peter Žudić
Mestna občina Koper
T: +386 31 375 899
E: peter.zudic@koper.si

Piran

14. Solinarski praznik
23. in 24. april 2016
Kontakt:
Denis Goja
Občina Piran
T: +386 5 671 03 15
E: denis.goja@piran.si

Slovenske Konjice

19. Jurjevanje in 5. Godba Fest
23. april 2016
Martinovanje
12. november 2016
Kontakt:
Klara Šibanc Korošec
Občina Slovenske Konjice
T: +386 31 341 488
E: klara.sibanc-korosec@slovenskekonjice.si

Žužemberk

Trški dnevi s srednjeveškim dnem
15. - 18. julij 2016
Kontakt:
Vlado Kostevc
Občina Žužemberk
T: +386 41 324 710
E: vlado.kostevc@zuzemberk.si
 
  Za splošne opise prireditev obiščite podstran Prireditve.  
   
Kontaktni podatki
Združenje zgodovinskih mest Slovenije
Mestni trg 15, Škofja Loka
telefon: +386 4 5112 344
e-pošta: info@zgodovinska-mesta.si
Povezave na člane združenja
Občine: Idrija / Kamnik / Koper / Kostanjevica na Krki
Kranj / Metlika / Novo mesto / Piran / Ptuj / Radovljica
Slovenske Konjice / Škofja Loka / Tržič / Žužemberk

Podjetja: Gea Consult / Projektiva inženiring / TMD Invest
Umarh / Hafner Medard s.p. / Razvojna agencija Sora
Razvojna agencija Gorenjske BSC d.o.o. / Gradart d.o.o.
Ostale zanimive povezave
© 2010 - Združenje zgodovinskih mest Slovenije